Yükleniyor
 

Firmalarda İlanlarda Ürünlerde  
 
gölge

1.ANKARA BİTLİS Tanıtım Günleri - Bitlis Firma Rehberi - Bitlis İş Rehberi - Bitlis
resim

1.ANKARA BİTLİS Tanıtım Günleri

Başlangıç 04.04.2013 - 09:00
Bitiş 07.04.2013 - 23:00
Yer Ankara Atatürk Kültür Merkezi
Okunma 1319
 

1.ANKARA BİTLİS TANıTıM GÜNLERI

Ankara'da 'Bitlis Tanıtım Günleri' Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) başladı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kadın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de açılışına katıldığı etkinlikte, ‘Bitlis’ten Dünyaya Işık Saçanlar: İdris-i Bitlisi’den Said Nursi’ye’ konulu sempozyum da düzenlenecek.Bitlis’in kültürünü Ankara’ya taşıyan organizasyon, 7 Nisan’a kadar devam edecek.Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, AK Parti Bitlismilletvekilleri Vedat Demiröz ve Vahit Kiler konukları ile yakından ilgilendi. Bitlis’in önemli lezzetlerinden olan ‘Büryan Kebabı’ için AKM girişinde tandır kuruldu.

"BÖLGENİN SADECE EDEBİYATINI YAPTILAR"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yaptığı konuşmada, geçmişte bölgenin büyük bir ihmale uğradığını söyledi.

Yılmaz, "Bölgenin edebiyatını yapmışlar, romanını yazmışlar, hikâyesini söylemişler, sinema filmini çekmişler ama gerçekten gelip yatırım yapmamışlar” ifadesini kullandı. Türkiye’nin mayasında kardeşlik, birlik ve beraberlik olduğunu belirten Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: Uzun süre bölgemizde yaşanan terör olaylarından dolayı bölgenin hakikatini gerçek yüzünü birçok insanımız göremedi. Hep acıyı olayları duyduk kafalardaki imaj hep farklı şekilde oluştu. Bölge gidenler gerçeğin çok farklı olduğunu biliyorlar. Bir taraftan terörü ülkemizin gündeminden çıkarırken bu bölgemizde yatırımların artığını göreceğiz. Bunun da bir yolu bölgemizi daha fazla tanıtmamız. Bitlis’in tarihinde çok önemli şahsiyetler var. Son derece önemli hizmetler de bulunmuş fikirleri ile rehberliği ile bugünde bize ışık tutan insanları var." dedi.

Kadın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de dünyanın küresel bir köy olduğuna vurgu yapıp, şunları dile getirdi: "Bizim küreselleşmeye karşı koyacak yerel gücümüz var” dedi.

Yapılan programın ilk olduğuna vurgu yapan Şahin konuşmasını şöyle tamamladı: “Bir şeyin ilkini yapmak zordur ama güzeldir. Bundan sonra bu süreç anlatılacaktır. İnancın, âlimleri ve evliyaların olduğu bir memleketten geliyorsunuz. Bize düşen şeyde bunun güzelliğini büyütmek ve güçlendirmek durumdayız."BÜRYAN KEBABINA YOĞUN İLGİBitlis’in önemli lezzetlerinden olan ‘Büryan Kebabı’ için AKM önünde bir hafta önceden tandır kuruldu. Bütün malzemesinin Bitlis’ten getirildiği Büryan Kebabı’ndan tatmak için vatandaşlar sıraya girdi. Bitlis’in değişik lezzetlerinin tanıtıldığı etkinlikte bal ve fıstıkta en çok tercih edilen lezzetler arasında .

Kaynak : www.beyazgazete.com

YORUM YAZ

Adınız Soyadınız
 
NOT: Lütfen tehdit, küfür veya alay edici mesajlar göndermeyiniz. Olası bir sorun için mesajı gönderen kişilerin İP adresleri kayıt altına alınmaktadır ve bu durumda kesinlikle Web sitemiz sorumlu tutulamaz...
 

sponsor

Sponsor Bağlantı

Reklam Verin

gölge2

 
 

 

ÇAĞDAŞ MEDYA | Basın | Yayın | Reklamcılık Projesidir.
İzinsiz kopyalanamaz ve hiçbir yerde kullanılamaz. Sitemiz içerisinde geçen konuşmalardan veya illegal sayılabilecek işlerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.
2013 - 2018 Tüm hakları saklıdır.
Sayfa 0,03125 Saniyede Yüklendi.